if ($p=="multimedia") { }

(c) 2011 by Bałałajki. Design by OPENNEPO.com

Wydarzenia

O zespole
Ważniejsze osiągnięcia
Multimedia
Galeria zdjęć
Kontakt

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wspólny projekt ze "Skomorokhi" z Petersburga

Rozpoczynamy wspólny projekt kulturalny ze studenckim zespołem folkowym "Skomorokhi" z Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Petersburgu. Projekt przebiega pod hasłem "wspólne muzyczne inspiracje" i obejmuje wspólne warsztaty muzyczne, koncerty oraz warsztaty służące wzajemnemu poznaniu kultur narodowych. Szczegóły znajdują się na stronie www.facebook.com/PolishRussianDialogue2013.

Projekt jest współfinansowany przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Bałałajki na ukraińskim festiwalu w Łucku

"Bałałajki", jako delegacja z Łodzi, wezmą udział w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Współczesnej w Łucku „Na falach Świtiazia”. Festiwal gromadzi co roku solistów i zespoły z europejskich uczelni wyższych.

Termin: 16-19 czerwca 2013

Miejsce: Amfiteatr nad jeziorem Świtiaź koło Łucka

fot. www.nieznanaukraina.pl

Trwa wiosenny nabór

Zapraszamy osoby, które lubią folk, zwłaszcza wschodniosłowiańskie melodie i chcą się rozwijać muzycznie. Obecnie trwa nabór chętnych do nauki gry i wspólnego z nami muzykowania na instrumentach: bałałajka prima, domra alt i bas, bałałajka kontrabas. Przyjmujemy także osoby bez przygotowania muzycznego. Liczy się zapał :-)

Po pierwszym okresie zapoznania z instrumentem, nowi członkowie zespołu zaczynają z nami koncertować i biorą udział w festiwalach w kraju i za granicą.

Zgłoszenia: balalajki@gmail.com

Bal Bałałajkowy 2013 - Orient!

Tematem przewodnim tegorocznego "Bałałajkowego" biennale balowego będzie Orient. Stroje i nastroje, a także menu z Hong-Kongu, Tokio i Bombaju. Jak zawsze - wyjątkowa atmosfera, unikatowe "Bałałajkowe" atrakcje, doskonała zabawa i wyśmienite potrawy.

termin: 9 lutego 2013, godz. 18:00

miejsce: Willa Zygmunta Richtera przy ul. Stefanowskiego 19.

informacje: tel. 606 358 943, balalajki@gmail.com

Koncert kolęd

Posłuchajcie interesujących aranżacji kolęd i pastorałek z Polski (np. "Przybieżeli do Betlejem") i z zagranicy (np. "White Christmas") na bałałajki, domry i pozostałe instrumentarium naszego zespołu podczas organizowanego przez Uniwersytet Łódzki koncertu kolęd!

termin: 17 stycznia 2013 r., godz. 18:00

miejsce: Pałac Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5 (wejście od ul. Północnej)

WSTĘP WOLNY

 

Dla Adama

Z okazji uroczystych obchodów imienin Adama, "Bałałajki" zagrają w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Oprócz solenizantów, wieczór zgromadzi władze naszego miasta i regionu. Akademia jest dla wielu członków zespołu Alma Mater, więc w sumie będzie prawie jak w domu :-)

Termin: 21 grudnia 2012 r., godz. 17:00

Miejsce: Akademia Muzyczna im. G.iK. Bacewiczów w Łodzi, ul. Gdańska 32

 

fot. magazynsztuki.pl

Koncert podczas Wigilii Charytatywnej

Tuż przed świętami zagramy podczas Wigilii Charytatywnej organizowanej, jak co roku, przez Radio Łódź dla ubogich, starszych i samotnych mieszkańców Łodzi.

Termin: 20 grudnia 2012 r., godz. 14.00

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich przy Al. Politechniki 4

Uczestnicy spotkania podzielą się opłatkiem, wysłuchają kolęd, wspólnie spożyją poczęstunek i otrzymają paczki żywnościowe.

 

fot. dzien.com.pl

Koncert w Filharmonii Łódzkiej

W sobotę, 8 grudnia, zagramy w Filharmonii Łódzkiej koncert dla dzieci w ramach cyklu "Odkrywcy muzyki".
Zaprezentujemy repertuar zawierający utwory z różnych stron świata tak, aby młodzi słuchacze mogli poznać różnorodne brzmienia i zastosowania naszych instrumentów.

Więcej informacji o koncercie: "Odkrywcy muzyki"

Zapraszamy!

 

fot. audiofil.pl

Koncert dla naukowców

26 listopada gramy dla uczestników konferencji "Europa Wschodnia w obliczu wyzwania modernizacji" organizowanej przez Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz Komisję Badań Integracji Europy PAN oddział w Łodzi. Będą nas słuchać goście z krajów, w których powszechna jest nauka na naszych instrumentach w konserwatoriach i akademiach muzycznych, ale może nie zje nas trema :-)

Termin: 26 listopada 2012, godz. 17:30

Miejsce: Centrum Konferencyjne UŁ przy ul. Kopcińskiego 16/18

 

Koncert dla studentów i uczniów - 27 października 2012

Podczas koncertu 27 października oprócz utworów z naszej ostatniej płyty, słuchacze będą mogli obejrzeć krótki film prezentujący nasz zespół oraz porozmawiać z gościem z Moskwy, światowej sławy lutnikiem, Valeriy'm Grebennikovem.

Termin: 27 października 2012, godz. 17:00

Miejsce: Biblioteka Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 223 (budynek B22)

Szczególnie zapraszamy łódzkich studentów i adeptów uczelni wyższych, którzy dowiedzą się podczas koncertu, jak można zostać członkiem naszego zespołu.

Koncert współfinansowany przez CPRDiP. Wstęp wolny.

Muzyczna kooperatywa z Turkami

Centrum Edukacji Publicznej Eryaman jest turecką organizacją zajmującą się rozwojem potencjału młodzieży z regionu Eryaman przez działania artystyczne. Wiosną tego roku organizacja zwróciła się do "Bałałajek" z propozycją współpracy w ramach projektu "Notes in Music, Youth in Europe" mającego na celu integrację młodzieży przez wspólne działania muzyczne. W przyszłym roku planowana jest wizyta "Bałałajek" w Karabüku i wspólne nagranie płyty ze studenckim zespołem folkowym z tego miasta.

 

Współpraca z Chorwatami

Kulminacyjnym etapem projektu "Muzyka i folklor dla społecznej integracji" realizowanego w ramach unijnego programu "Młodzież w działaniu" będą wspólne warsztaty członków zespołu "Bałałajki" oraz chorwackich harcerzy organizowane na wyspie Prvić w Dalmacji w dniach 5-18 sierpnia 2012.

 

11 sierpnia - koncert na wyspie Zlarin

18 sierpnia - koncert finałowy projektu w Prvic Luka ze wspólnym występem polsko-chorwackim

Koncert wiosenny w Pałacu Biedermanna

Koncert wiosenny w Pałacu Biedermanna w Łodzi - 24 kwietnia 2012 roku, wtorek, godz. 19:00. Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Koncert w finale II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej

29 marca 2012 roku "Bałałajki" zagrają w koncercie finałowym II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, który odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Łodzi przy ul. Północnej 47/51 o godz. 14:00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Sukces na moskiewskim festiwalu

Najlepsi soliści, zespoły kameralne i orkiestry wykorzystujący wschodniosłowiańskie instrumentarium oraz lutnicy wykonujący domry i bałałajki wzięli udział w IX edycji międzynarodowego festiwalu "Gwiazdozbiór Mistrzów" w lutym tego roku w Moskwie. Wśród nich były łódzkie "Bałałajki" jako jedyny reprezentant Polski.

"Bałałajki" zdobyły największe uznanie publiczności i jako jedyny zespół otrzymali od organizatorów nagrodę w postaci wysokiej klasy lutniczej bałałajki. Zespół otrzymał zaproszenie na kolejną edycję festiwalu oraz propozycje współpracy i wspólnych projektów od najlepszych rosyjskich solistów i zespołów kameralnych. Udział w moskiewskim święcie muzycznym nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów: Uniwersytetu Łódzkiego i firmy Brubeck. Dziękujemy!